Başkanımız'dan

Sevgili gençler,

İnsan, doğar, büyür ve ölür. Kâinatın değişmez yasasıdır. Bu değişmez yasanın muhatabı olan insanoğluna, hayat ve irade, iyi ve doğru bir şekilde yaşasın diye emanet edilmiştir. İrade sahibi insanın en önemli, en kritik çağları ise gençlik çağlarıdır. Çünkü tam olarak bu yaşlarda, kalan ömrümüzü nasıl geçireceğimiz sorusunun cevapları ortaya çıkmaya başlar. Bir sanatkâr mı, iş adamı mı, sporcu mu, yönetici mi, öğretmen mi, mimar ya da mühendis mi? Yetenek ve yönelimlerimiz bu çağlarda belirir.

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri, doğru yönlendirmeyi ve bu yolda imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz.

Bu bilinçle Zeytinburnu Gençlik Merkezi’mizi hayata geçirdik. Gençlik Merkezi’nde edebiyat atölyesinden, düşünce atölyesine, uzak doğu sporlarından, tarih ve medeniyet okumalarına, donanımlı bireyler olmanıza katkı sağlayacak pek çok kurs ve atölyeler; geziler, seminerler gibi kültürel faaliyetler planladık.

Söylediğimiz gibi: Gençlik, her yaşınızla bir tuğla koyacağınız ve adı hayat olan binanın temellerini attığınız çağlardır. Tüm yolculuğunuz sıranızda hep yanınızda olmak ise bizim vazifemiz.

Gelin, mutlu yarınlar için, geleceğe umutla bakabilmek için Gençlik Merkezi’mizde buluşalım. Hepinizi bekliyoruz!

 

Ömer ARISOY

Zeytinburnu Belediye Başkanı