"Eğitim Almamanın Tek Sonucu Vardır, Suçlu Adayı Olmak!"

Eğitim Almamanın Tek Sonucu Vardır, Suçlu Adayı Olmak!"

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği, “Başarmak Zor Değil” adlı söyleşide 400 lise öğrencisiyle bir araya gelen sanatçı Ahmet Selim Gündoğan, “Eğitim almamanın tek sonucu vardır, o da suçlu adayı olmaktır.” diyerek gençlere eğitimle iç içe olmanın önemi anlattı.

Sanatçı Ahmet Selim Gündoğan,Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği “Başarmak Zor Değil” adlı söyleşide lise öğrencileri ile buluştu. İhsan Mermerci Anadolu Lisesi’nden gelen 400 öğrenciye başarıya giden yolların müzik eşliğinde anlatıldığı söyleşide gençler önce anlatılan tavsiyelere kulak verdi sonra da Gündoğan’ın verdiği mini konserle eğlendi.

“EĞİTİM ALIN, SUÇLU OLMAYIN”

Soru cevap halinde devam eden söyleşide eğitimin önemine vurgu yapan Gündoğan, “Eğitim, sadece fizik, kimya, edebiyat öğrenmek ile başlamaz. Eğitim önce yaşantımızdan başlar.Bir topluluk içinde susabilmekten tutun da otobüste sıra beklemeye kadar gün içerisinde gerçekleştirdiğimiz tüm davranışlar aldığımız eğitimle alakalıdır ve hepimiz bu davranışlarımızın sonucuna katlanıyoruz. Bu sebeple eğitim alın, suçlu olmayın. Çünkü eğitim almamanın tek sonucu vardır, o da suçlu adayı olmaktır.” ifadelerini kullandı.

"BAŞARILI OLMAK İSTİYORSANIZ ÖNCE NEYİ SEVDİĞİNİZİ BİLİN"
Konuşmasının devamında erken gençlik döneminde yapılan tercihlerin tüm hayatı etkilediğine dikkat çeken Gündoğan, "Eve gittiğinizde arama motorundan meslekleri araştırın, önünüze belki yirmi bin meslek çıkacaktır ama önemli olan başarılı olmak için önce neyi sevdiğinizi bilin ve mutlaka bir meslek tercihi yapın." diyerek gençlere meslek seçimleri hakkında tavsiyelerde bulundu.
Gündoğan’ın gitarıyla gençlere birbirinde güzel şarkılar seslendirdiği program gençlerin de şarkılara eşlik etmesiyle son buldu.
 Galeri