İstanbul Gezileri Sezon Finalini Boğaz Turu İleYaptı

Geçmişten günümüze tarih boyunca birçok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapmış İstanbul’u, Tarih-Kültür-Medeniyet-Şahsiyet bağlamında bir perspektifle Mimari-Sanatsal-Tarihsel açıdan yerinde tetkiklerle İstanbul’un Derununa Aşina olmak.  Dünyanın gözbebeği İstanbul’u tarih ve kültür içerikli tematik gezilerle tanımak, tanıtmak, gelecek nesillere aktarmak ve  yeni yetişen neslin Tarih, Kültür ve Medeniyetimizin ana hatlarına vakıf bireyler olarak yetişmesini sağlamak  amacı ile 2016 yılında başlattığımız İstanbul Gezileri kapsamında toplam 34 gezi gerçekleşmiş olup yaklaşık 1000 öğrencimiz bu gezilere katılım göstermiştir.

 

Bu senenin son gezisi boğaz turu oldu. Yıl içerisinde İstanbulda gezilmedik yer bırakmayan gençler son gezide gezdikleri yerlere bu sefer boğazın serin sularından İstanbulu temaşa etti.Rehberimiz İbrahim Akkurt’un anlatımı ile Eminönü iskelesinden başlayan gezi sırası ile sahil boyundan ilerleyerek 2.köprü’ye doğru devam etti. Boğazın eşsiz manzarasında kahvaltı yapan gençler daha sonra anlatımlar eşliğinde geziyi noktaladılar. 

İstanbul Gezileri asım ayı ile mayıs ayları arasında gerçekleştirilecek olup, yeni sezonda gezilere katılmak isteyen ve bilgi almak isteyenler internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirler.

 

 Galeri