Haberler

9. Öykü Yarışması Başvuruları Başladı!

Zeytinburnu Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezinin gelenekselleşen etkinliklerinden ‘9. Öykü Yarışması’ için başvurular başladı. Dilin doğru ve etkin bir biçimde kullanılmasını teşvik etmenin yanı sıra öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmanın da amaçlandığı yarışmanın finalinde Zeytinburnu Belediyesi tarafından kazananlara; toplam 270 bin TL para ödülü dağıtılacak.

Zeytinburnu’nda, pek çok kültürel faaliyette bulunan Bilgi Evleri; gençlere kültürel şuur ve okuma sevgisi kazandırmak için gerçekleştirdiği ‘Öykü Yarışması’ ile genç yazarların ortaya çıkmasına da vesile olmaya devam ediyor.

ZEYTİNBURNULU GENÇLERE POTANSİYELLERİNİ ORTAYA ÇIKARMA FIRSATI

5. sınıftan itibaren; lise, üniversite öğrencileri ve yetişkinlerin başvuru yapabileceği yarışma için Zeytinburnu’nda ikamet etme, okuma, çalışma veya Bilgi Evleri ile Gençlik Merkezimize üye olma şartı bulunuyor. Katılımın şahsen yapıldığı Öykü Yarışması’nın konusu ise ‘serbest’ olacak.

Her katılımcının yarışmaya en fazla 2 öykü ile başvuruda bulunabileceği eserlerin son teslim tarihi ise 23 Aralık 2023.

DERECEYE GİRENLER AİLESİYLE ‘ÇANAKKALE DOĞA VE TARİH KAMPI’NA DA GİDEBİLECEK

3 Şubat’ta Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde Başkan Ömer Arısoy’un katılımı ile gerçekleşecek ödül töreninde; birincilere 30 bin, ikincilere 20 bin, üçüncülere 15 bin TL para ödülü verilecek. İlk üç dereceye girenler ayrıca ailelerinden iki kişi ile birlikte 5 gece 6 gün sürecek Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı ile ödüllendirilecek. Her kategoriden seçici kurul tarafından seçilen beş eser sahibi ise teşvik olarak 5 bin TL almaya hak kazanacak.

Yarışma Şartnamesi için TIKLAYINIZ

DİĞER HABERLER
Diğer haberlere de göz gezdirin!

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku