#eğitim koçluğu #online seminer
Sınava Adım Adım ve Birlikte

Çalışma Motivasyonu, Ertelemeden Kaçış, Odaklanma, Verimli Çalışma, Özgüveni Canlı Tutma temalı online eğitim.

Üniversite giriş sınavları pek çok gencin hayatında önemli, kritik ve aynı zamanda yorucu bir aşamadır. Özellikle sınav yılında olan 12. sınıf öğrencileri, bu sınav hazırlık sürecinde farklı duygusal ve zihinsel zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Bu zorluklar arasında; gerekli motivasyonun sağlanması, motivasyonun sürekliliğinin sağlanması, verimli çalışma yolları arayışları, odaklanma ve öğrenme engelleyicileri, erteleme, tükenmişlik duygusu ve özgüveni etkileyen içsel ve dışsal inanç kalıpları ile baş etmek sayılabilir.

Gençlerimizin yaşadığı bu zorlukları aşması için gereken ihtiyacın karşılanmasında öğrenciyi dahil eden ve sürekli olan bir iletişim kanalını oluşturmak için hayata geçirilen bir projedir.

Bu projede, öğrencilere konferans yapısında belirlenen temalar etrafında doğrudan bilgi sunulmakla beraber, çeşitli aşamalarda tüm katılımcıların görüş, soru ve çözüm alternatiflerinin hızlıca sürece ve etkinliğe dahil edilmesi sağlanacaktır. Konferanslarda aşağıdaki konulara yer verilecek ve öğrencilerin her bir konu ile ilgili somut, uygulanabilir yöntemleri almaları hedeflenecektir.

  • Çalışma Motivasyonu
  • Verimli Çalışma
  • Ertelemeden Kaçınma ve Odaklanma
  • Özgüveni Canlı Tutma
GALERİ
Projeden kareler
KONUM
ZOOM Semineri

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku