#Seminer
Modern Uygarlığı Romanlardan Okumak: Günden Kalanlar – Kazuo Ishiguro
27 Şubat 2021
Çevrim İçi Zoom Oturumu

Şeyda Sevde Tunçbilek ile Modern Uygarlığı Romanlardan Okumak söyleşisinde konu Günden Kalanlar-Kazuo Ishiguro

Edebiyat eserleri, yazıldıkları dönemin ruhunu kendi özgün tarihsel ve toplumsal koşulları içinde, insan deneyiminden hareketle anlamayı sağlamaları bakımından büyük önem taşırlar. Böylece olay örgülerinin ve ana karakterlerinin ötesinde o döneme ait toplumsal dinamikleri, anlam haritalarını ve düşünme biçimlerini, siyasal dönüşümlerin insan hayatında anlaşılma ve tecrübe edilme deneyimini de içeren çok yönlü bir bakış açısı sunarlar.

Bu derste, edebî eserlerle ilişki kurmanın yollarına dair bir girişin ardından bugün içinde yaşadığımız modern uygarlığın oluşum sürecinin, klasikleşmiş eserler yardımı ve dolayımıyla birlikte okunması hedeflenmektedir. Ayrıca ders kapsamında didaktik bir anlatımdan ziyade, katılımcıların da eserleri okumaları ve farklı bakış açılarını ortaya çıkaracak akıl yürütmelere katılmaları beklenmektedir.

Konu
Günden Kalanlar-Kazuo Ishiguro
GALERİ
Etkinlik İle İlgili Fotoğraflar
27
ŞUB
Cumartesi
11:00
KONUM
Çevrim İçi Zoom Oturumu
KONUKLAR
Şeyda Sevde Tunçbilek
BENZER ETKİNLİKLER
Diğer ekinliklerimize de göz gezdirin!

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku