#Seminer
Uygarlıklar Arası İlişkiler: Osmanlı Devleti-Kuruluş Dinamikleri
22 Ocak 2022
Zeytinburnu Gençlik Merkezi

Prof. Dr. İsmail Coşkun ile Uygarlıklar Arası İlişkiler: Anadolu, Avrasya ve Orta Doğu

Tema: COĞRAFYAYI KAVRAMAK

Zeytinburnu Gençlik Merkezi olarak 2021- 2022 döneminde gerçekleştireceğimiz Coğrafyayı Kavramak seminerlerinde üzerinde yaşadığımız Anadolu coğrafyasından başlayarak Orta Doğu ve Avrasya bölgelerinde yaşanan tarihi, siyasi, kültürel değişim süreci hem tarihsel perspektifle hem de çağdaş toplumsal dinamiklerin sosyal bilimlerin imkan ve araçları ile çözümlenecektir. Anadolu coğrafyasının tarih içindeki konumu, uygarlıklar arası ilişkiler, Avrasya, Çağdaş Orta Doğu’nun ortaya çıkış dinamikleri, siyasi ve kültürel merkezler Coğrafyayı Kavramak seminerlerinde öne çıkan bazı başlıklar.

 

UYGARLIKLAR ARASI İLİŞKİLER: ANADOLU, AVRASYA VE ORTA DOĞU

“Uygarlıklararası İlişkiler: Anadolu, Avrasya ve Orta Doğu”  seminerlerinde tarih içinde Anadolu coğrafyasının toplumlar arası ilişkilerde oynadığı rol, Anadolu-Asya, Anadolu – Orta Doğu ilişkileri; tarihi, siyasi ve kültürel dinamikler etrafında ele alınacaktır. Seminerin amacı Anadolu coğrafyası merkeze alınarak Türklerin tarihte ve günümüz uluslararası ilişkiler sistemi içindeki yerini tarih, coğrafya, uygarlık tarihi etrafındaki tartışmalarla ele alarak öğrencilerin çağdaş Türkiye’nin uluslararası ilişkiler sistemindeki konumunu tarihsel perspektifte kavramalarına yardımcı olmaktır.

22
OCA
Cumartesi
12:00
KONUM
Zeytinburnu Gençlik Merkezi
KONUKLAR
Prof. Dr. İsmail Coşkun
BENZER ETKİNLİKLER
Diğer ekinliklerimize de göz gezdirin!

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku