Haberler

17. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın Sınavı 29 Nisan’da Yapılacak!

17. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın sınavı 29 Nisan’da Haluk Ündeğer İlkokulu ve Haluk Ündeğer Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek. 5 kitap üzerinden yapılacak sınava ilkokul öğrencilerinden yetişkinlere toplam 7 bin 168 kişi katılacak.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezi’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği kitap okuma yarışmasının bu yıl 17’incisi düzenleniyor.

Okuma üzerine farkındalık oluşturmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla yapılan yarışmada kategoriler 4’e ayrılıyor. Birinci grupta 4 ve 5. sınıflar, ikinci grupta 6, 7 ve 8. sınıflar, üçüncü grupta lise öğrencileri, dördüncü grupta ise üniversite öğrencileri ve yetişkinler bulunuyor.

164 BİN TL PARA ÖDÜLÜ DAĞITILACAK

Her grup için belirlenen 5 kitap üzerinden çoktan seçmeli test şeklinde yapılacak sınavda; katılımcılar 100 adet soru cevaplayacak.

Sınav sonucunda katılımcılara kategorilerine göre toplam 164 bin TL para ödülü dağıtılacak.

Buna göre birinciler 10 bin, ikinciler 8 bin, üçüncüler 6 bin, dördüncüler 4 bin, beşinciler 3 bin, altı, yedi, sekiz, dokuz ve onuncular 2 bin ₺ para ödülü alacak. Ayrıca ilk üç dereceye girenler Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı’nda ailelerinden iki kişiyle birlikte 5 gece 6 gün tatil yapma hakkı kazanacak.

29 Nisan Cumartesi günü, Haluk Ündeğer İlkokulu ve Anadolu Lisesi’nde birinci ve ikinci gruplar saat 10.00’da; üçüncü ve dördüncü gruplar ise saat 14.00’de sınava alınacak.

GALERİ
Etkinlikten Kareler
DİĞER HABERLER
Diğer haberlere de göz gezdirin!

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku