Haberler

8. ÖYKÜ YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI.

Zeytinburnu Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezi’nin gelenekselleşen etkinliklerinden ‘8. Öykü Yarışması’ için başvurular başladı. Dilin doğru ve etkin bir biçimde kullanılmasını teşvik etmenin yanı sıra öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmanın da amaçlandığı yarışmanın finalinde Zeytinburnu Belediyesi tarafından kazananlara; toplam 135 bin TL para ödülü dağıtılacak.

Zeytinburnu’nda, pek çok kültürel faaliyette bulunan Bilgi Evleri; gençlere kültürel şuur ve okuma sevgisi kazandırmak için gerçekleştirdiği ‘Öykü Yarışması’ ile genç yazarların ortaya çıkmasına da vesile olmaya devam ediyor.

ZEYTİNBURNULU GENÇLERE POTANSİYELLERİNİ ORTAYA ÇIKARMA FIRSATI

  1. sınıftan itibaren; lise, üniversite öğrencileri ve yetişkinlerin başvuruda bulabileceği yarışma için Zeytinburnu’nda ikamet etme, okuma, çalışma veya Bilgi Evleri ile Gençlik Merkezimize üye olma şartı bulunuyor. Katılımın şahsen yapıldığı Öykü Yarışması’nın konusu ise ‘serbest’ olacak.

Her katılımcının en fazla 2 öykü ile katılabileceği yarışmada eserlerin son teslim tarihi 14 Ocak 2023 Cumartesi’dir.

DERECEYE GİRENLER AİLESİYLE ‘ÇANAKKALE DOĞA VE TARİH KAMPI’NA DA GİDEBİLECEK

18 Mart’ta Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde Başkan Ömer Arısoy’un katılımı ile gerçekleşecek ödül töreninde; birincilere 15 bin, ikincilere 10 bin, üçüncülere 7 bin 500 TL para ödülü verilecek. İlk üç dereceye girenler ayrıca ailelerinden iki kişi ile birlikte 5 gece 6 gün sürecek Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı ile ödüllendirilecek. Her kategoriden seçici kurul tarafından seçilen beş eser sahibi ise teşvik olarak 2 bin 500 TL almaya hak kazanacak.

Katılım Şartnamesi İçin TIKLAYINIZ…

DİĞER HABERLER
Diğer haberlere de göz gezdirin!

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku