Haberler

İSTANBUL GEZİLERİ BAŞLIYOR! 2023-2024

İSTANBUL GEZİLERİ BAŞLIYOR! 2023-2024

Zeytinburnu’lu gençler İstanbul’un zengin ve kadim tarihini gezip görerek öğreniyor. İstanbul’un kültür hazinesi niteliğindeki mekânlarını iki haftada bir düzenlenen “İstanbul Gezileri’nde gençlere tanıtma fırsatını sunan Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi gezi turları yeniden başlıyor.

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin (ZEYGEM) düzenlediği keşif gezilerinde yüzlerce genç, İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını uzman rehberler eşliğinde tanıma fırsatını elde ediyor. Gençlerin kültür ve tarih birikimiyle güçlü bir bağ kurmasını amaçlayan İstanbul Gezileri programının 23 Eylül Cumartesi günü Eyüp Sultan Bölgesi (Kız öğrenciler) gezisiyle başlıyor.

GENÇ KÂŞİFLER GEZEREK ÖĞRENECEKLER

Mart ayına kadar devam edecek ve 12 farklı tur programından oluşan İstanbul Gezileri’nde Eyüp Sultan Bölgesi, Ayasofya Camii & Gülhane Gezisi , Üsküdar ve Harem Gezisi, Fener-Balat Ayvansaray Gezisi, Topkapı Sarayı & Sultanahmet Gezisi, Kuzguncuk & Beylerbeyi Gezisi, Tophane-Kabataş & Cihangir Gezisi, Taksim Gezisi, Şehzadebaşı-Vefa Süleymaniye Gezisi, Maslak Kasrı- Yıldız Gezisi ve Dolmabahçe Sarayı & Beşiktaş bölgesi tarihi ve kültürel zenginlikleri konusunda uzman rehber

Tarihçi-Yazar İbrahim Akkurt ve eğitmenler tarafından genç kâşiflere aktarılacak.

ZEYGEM tarafından organize edilen İstanbul Gezileri’ne 14 -25 yaş aralığındaki tüm gençler ücretsiz olarak katılabiliyorlar. Geziye katılmak isteyen gençlerin ZEYGEM’e başvurması yeterli oluyor.

Başvuru İçin: TIKLAYINIZ

 

 

DİĞER HABERLER
Diğer haberlere de göz gezdirin!

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku