Haberler

ZAK 1.200 Öğrenciye Afet Bilinçlendirme Eğitimi Verdi

Zeytinburnu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ZAK), ilçedeki 9 okulda eğitim gören 1.200 öğrenciye Afet Farkındalık Eğitimi verdi. Önümüzdeki dönem eğitimler lise ve dengi okullarda devam edecek.

Zeytinburnu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ZAK)’nin ilçedeki okullarda afet bilinçlendirme eğitimleri yeni eğitim ve öğretim döneminde de devam edecek. İlçedeki ilk ve orta eğitim düzeyindeki 9 okulda yaklaşık 1 saat süren ve ZAK’ın uzman AFAD onaylı eğitmen kadrosuyla verdiği Afet Farkındalık Eğitimleri’ne bugüne kadar 1.200 öğrenci katıldı. Önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde ise lise düzeyindeki okullarda eğitimler devam edecek.

ARAMA KURTARMA ARACI İLE UYGULAMALI EĞİTİM

ZAK’ın okullarda verdiği eğitim kapsamında; heyelan, çığ, sel, deprem gibi afetlere hazırlık, afet esnasında ve sonrası için davranış şekli ve alınacak tedbirler çeşitli slatylar üzerinden anlatılırken, korunmaya yönelik basit ve etkili yöntemlerde uzmanlar tarafından öğrencilere aktarılıyor. Ayrıca öğrencilerin eğitimlere olan ilgisini artırabilmek ve olaya daha çok adapte olabilmeleri için ZAK’ın Arama Kurtarma Aracı’nın da tanıtımı yapılıyor ve bu esnada yangında tahliye ve yangın bilgisi eğitimi de veriliyor. Aynı eğitimleri Zeytinburnu Bilgi Evleri’nde veren ZAK, öğrenciler için Zeytinburnu İlçe Afet Yönetim ve Koordinasyon Merkezi’ne de geziler düzenliyor.

 

GALERİ
Etkinlikten Kareler
DİĞER HABERLER
Diğer haberlere de göz gezdirin!

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku