Haberler

Zeytinburnu Bilim Merkezi’nde Eğitim Gören Akademi Öğrencileri Sertifikalarını Aldı

Zeytinburnu’nda ikamet eden ve bilime meraklı çocuk, genç ve yetişkinlere astronomi, havacılık, uzay, doğa bilimleri, matematik ve teknoloji alanlarında eğitim veren Bilim Zeytinburnu, atölyeleri başarıyla tamamlayan öğrencileri sertifika ile ödüllendirdi.

Bundan yaklaşık 3 yıl önce, ilçede ikamet eden ve bilime meraklı çocuk, genç ve yetişkinlerin keşif duygusunu ve farkındalığını artırmak, ülkenin bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarına öncülük edip, değerlerine sahip çıkacak yeteneklere eğitim vermeye başlayan Zeytinburnu Bilim Merkezi bu doğrultuda TÜBİTAK iş birliğiyle; AstronomiHavacılık ve Uzay AtölyesiDoğa Bilimleri AtölyesiMatematik AtölyesiTeknoloji Atölyesi ve Tasarım Atölyesi olmak üzere beş farklı atölyede eğitimlerine devam ediyor.

ZEKÂ, Z KUŞAĞI, ZEYTİNBURNU = 3Z

Geçtiğimiz 3 yıllık eğitim sürecinde uzun soluklu eğitimlerin daha etkin ve verimli olacağı kanaatine varan Zeytinburnu Bilim Merkezi, mevcut atölyelerinde daha iyi eğitim vermek amacıyla “Bilim Z Akademi”yi kurdu. 3Z modeli olarak adlandırılan eğitim sistemi; “Zekâ, Z kuşağı, Zeytinburnu” denkleminden ilham aldı. Burada asıl olan merak eden, analiz yetenekleri gelişmiş, etrafına duyarlı, kendisine kadar gelen insanlık mirasını devralıp onu yukarılara taşıyacak gençlere ve onların kendi potansiyellerini keşfettikleri hikâyelerine ortak olunacak bir Milli Teknoloji Hamlesi ekibi oluşturmaktı. Zeytinburnu Bilim Merkezi bu düşünceden hareketle, Akademi gruplarını Zeytinburnu ilçe sınırları içindeki okullardan, öğretmenlerin seçmiş olduğu öğrencilerden oluşturdu. 165 Akademi öğrencisiyle başlayan bu 7 aylık eğitim süreci başarıyla tamamlandı. 129 Akademi öğrencisi atölyedeki eğitimleri başarıyla tamamlayarak, sertifikalarına almaya hak kazandılar.

Zeytinburnu Bilim Merkezi’nde Eğitim Gören Akademi Öğrencileri Sertifikalarını Aldı

 

DİĞER HABERLER
Diğer haberlere de göz gezdirin!

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler, siz gençlerimizin yeteneklerine ve kararlarına her zaman değer vermekteyiz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz sizleri doğru yönlendirmeyi ve bu yolda sizlere imkânlar sunmayı daima boynumuzun borcu olarak kabul ediyoruz...Devamını Oku